Як не захворіти восени – прості правила
Прийшов осінній холод і було б добре знати як підлаштувати свій спосіб життя під цю пору року. Для того щоб не скаржитися на занепад сил, небажання щось робити, застуди і погане самопочуття. У нас змінюється протікання енергії в тілі. Це пов‘язано з загальним рухом енергії в природі.
Наша власна енергія поступово починає покидати периферію тіла, вона йде вглиб до кісток та внутрішніх органів. Внутрішні органи, отримавши додатковий прихід енергії, не витрачають її на своє відновлення й зміцнення, а починають її накопичувати певним чином, запасаючи її на зиму. І получається парадоксальна ситуація - у вас не вистачає енергії ні на периферії, ні всередині. Захисна енергія ослаблюється.
Ми легше застужуємось через те, що холоду простіше увійти в наше тіло. Щоб цього не відбулось - прикриваємо зони ключиць, зони плечей, лопаток і зони дельтовидних м‘язів, практично до середини плеча. І найголовніше - шию. Особливо це стосується тих хто займається цигун практиками. Саме після занять цигун ви сприйнятливі до дії вітру і холоду - тому що захисна енергія може бути задіяна в інших процесах. Тому шарф і шапка вбережуть вас від можливої застуди.
Через ослаблення захисної енергії можуть загострюватися хронічні хвороби, навіть без зовнішньої дії. Тому, знаючи свої слабкі місця, підбираємо відповідні вправи і комплекси.
Восени нам потрібно більше сил на відновлення. Ми спимо довше - і це нормально. Віднесіться з розумінням до цієї потреби організму, і виділіть на сон більше часу, а не мучте себе додатковими порціями кави. Є таке правило - восени можна йти до сну пізно як літом, але прокидатись потрыбно пізно як зимою.
Їжа: сирі овочі і фрукти «кімнатної» температури не їмо. Тому що в кімнаті може бути і 15 і 18 градусів. Я вже не кажу про їжу з холодильника. Для того щоб перетравити будь-яку їжу, шлунку потрібно підігріти її приблизно до 37 градусів. Якщо «закидуємо» в себе холодні продукти, то він їх спочатку змушений підігріти до температури травлення, тобто додатково затратити енергію. Не відбирайте самі у себе енергію - грійте все до температури тіла а то і трішки вище. Це особливо стосується тих, у кого є проблеми з травленням.
Зазвичай з настанням холодної погоди, всі загартовуючі процедури типу обливань, холодного душу, контрастного душу - припиняються. Але, якщо загартовування дуже добре йде і вам вистачає тепла, то ви можете продовжувати. Але холодний і контрастний душ закінчуємо гарячим. Ще дуже добре як слід прогріти під душем кістки щиколоток, кістки колінних суглобів, тазостегнові суглоби, крижі, хребет і обов‘язково лопатки, лікті, ключиці - підтримуємо суглоби.
Режим тренувань: посилюється навантаження на опорно-руховий апарат, і якщо зберігати ті ж рухові навантаження що і влітку, то м‘язи починають поступово захворівати.
Тренування ніби трішки уповільнюються. Ви більше працюєте на техніку, на вивчення якихось форм, аніж на швидкість і силу. Не бажано надмірно пітніти. Не бажано використовувати в тренуванні багато стрибків і відпрацьовувати ударні техніки у вибуховій манері. Тому що в цьому випадку йде викид енергії, а енергії і так мало. І ви більше втрачаєте ніж здобуваєте. Зупиняються, або скорочується об‘єм жорстких набивань. Всі ці обмеження діють зимою і восени в слякоть, коли постійна зміна погоди - то дощ то сніг. А також зимою в періоди сильних відлиг.
Зимою, коли встановилася постійна мінусова температура, сніжок - організм працює в іншому режимі і деякі обмеження знімаються.
Ці прості правила допоможуть вам зберегти енергію. А чим більше у вас вільної енергії, тим більше у вас можливостей.
Джерело: Світлана Герасимчук