Самозахист, рукопашний бій та Цигун у Львові

Небезпека і підступність холоду

В традиції китайської медицини і цигун виділяють зовнішні і внутрішні причини хворіб. Зовнішні причини - це кліматичні умови: холод, вітер, сухість, вологість, жара. Один із найбільш небезпечних - холод, особливо для людей, що займаються цигун. Весною холод поєднується з вітром і тому дуже легко «входить» в тіло.

Холод зовнішній, увійшовши в тіло, перетворюється в холод внутрішній. Небезпека і підступність холоду в тому, що проникнувши в тіло, він може накопичуватись і не давати знати про себе досить довго - до 10-20 років. Через якийсь час у вас проявляться хвороби, котрі ви не пов'яжете з переохолодженням. І дальше йдуть роки боротьби з недугами, причому з невеликим успіхом, так як холод, що накопичився в тілі, сам по собі не виходить. А звичайні лікарства традиційної медицини не можуть його «вигнати з тіла». І оскільки залишається причина, то залишається і хвороба.

Як відбувається проникнення холоду в тіло?
Наприклад ви відчули через холод і вітер неприємні відчуття в якійсь частині тіла. Це було не довго, ви пізніше зігрілись, не простудились і ніби все добре. Так і буде, доки у вас достатньо захисної енергії.

Але негативні емоції, перевтома, невідповідна їжа підточують ваш захист. І в один день ви можете «спіймати» порцію холоду. В інший день ще порцію, і так може продовжуватись досить довго - роками.

Які найбільш вразливі зони тіла для холоду?
По-перше це зони, не прикриті великим об'ємом м'язів - скроні, основа черепу, грудина та інші частини тіла, де кістки близько підходять до поверхні. Тому важливо їх прикривати в холодну погоду.

Холод також може увійти через ноги, якщо вони замерзли після довгої прогулянки або ви вийшли з голими щиколотками в прохолодну погоду. «Щасливчики» мають нежить, інші можуть мати простатит, аднексит, цистит та інші «принади». Причому, після звичайного лікування маємо тенденцію до повернення хвороби після переохолодження. Звичайний шлях проникнення патогенних зовнішніх факторів - по шарах. Спочатку холод проходить в шкіру, після шкіри - в підшкірні тканини, далі він проникає в м'язи, потім в кістки і суглоби, і нарешті по внутрішніх каналах холод іде у внутрішні органи.

Але в такі органи як простата, матка, шлунок, кишечник і легені – холод може увійти одразу, оминаючи всі бар'єри.

Наприклад, випили холодної водички, з'їли холодний фрукт або щось холодне, і холод увійшов у шлунок. Через охолодження шлунку вражається дванадцятипала кишка і серце. Посиділи трохи на холодному - холод увійшов у простату, матку, яєчники, сечовий міхур - отримали проблеми на все життя.

Звичайна людина не відчуває проникнення холоду в тіло, якщо це не пов'язано з простудою. У навченої людини є перевага. Той, хто займається цигун, відслідковує найдрібніші зміни в стані свого тіла. Він звик це робити не тільки у кожній вправі, але і в житті загалом. Тому може помітити дуже невелику відхилення від норми і вчасно їх виправити. Крім того, підчас виконання вправ цигун, коли ми набираємо енергію, ця енергія витісняє патогенну, в тому числі і холод. Після практики цигун можуть проявитися симптоми ураження холодом, і тоді застосовуються відповідні вправи, прогрівання. І поступово, рік за роком, людина позбувається від патогенного холоду, а разом із ним і від викликаних холодом хворіб.

Якщо ми займаємося «запасанням» здоров'я, то дуже важливо знати де і як ми його втрачаємо. Без цього, скільки б ми не займались оздоровчими практиками, ми можемо в результаті прийти до нульового результату. Одягатися по сезону, не їсти і не пити холодного, берегтися від холоду - хіба це складно? Ці дуже прості рекомендації допоможуть вам зберегти і примножити здоров'я.

А яке ж щастя без здоров'я?
Приходьте на наші заняття цигун - вчитися бути здоровими і щасливими!

Джерело: Світлана Герасимчук