UA/RU
Шоу-Дао у Львові

Цигун

Цигун є ефективним методом попередження і лікування хворіб без використання лікарств. При лікуванні багатьох хворіб за допомогою відносно не складних вправ цигун можна досягнути навіть кращих результатів, ніж засобами сучасної медицини. Слово «цигун» складається з двох ієрогліфів: «ци» – енергія і «гун» – робота. По суті, цигун – це робота з енергією. Ієрогліф «ци» також може перекладатися як «дихання», а вправи цигун можна класифікувати як медитативно-дихальні.

Древній даоський цигун дотримувався ідеї збереження життя в здоровому тілі воїна. Техніки цигун служили не тільки для лікування і оздоровлення організму, але і для підвищення його можливостей, для збільшення витривалості і сили людини, для стабілізації і укріплення його нервової системи.

Вправи цигун були розроблені послідовниками древньої школи Шоу Дао. Ці, в більшій мірі неканонічні техніки, зберегли в своїй основі ефективні підводящі вправи-ключі, які дозволяють включити потрібний стан організму, змусити ци працювати в потрібному напрямку, а свідомість – особливим чином сконцентруватися.

Вправи цигун можуть виконуватися в трьох манерах: канон, не канон и напівканон.

Канон передбачає неухильне і точне дотримання всіх вимог відносно правильності пози, послідовності і дозування вправи.

В не каноні виконавець опирається в першу чергу на свої відчуття і потреби організму, керуючись загальною ідеєю вправи і своїми власними переживаннями і потребами.

Напівканон – це манера, котра включає в себе риси як першого, так і другого типу.

Багато шкіл цигун і йоги, що дожили до сучасності, при спробі зберегти древні знання вдавалися до жорсткої канонізації тих чи інших схем дій, вправ, обрядів і ритуалів. Надлишкова формалізація привела до того, що техніки стали «неживими», позбавленими гнучкості і в значній мірі втратили свою первісну суть. Внаслідок цього їх ефективне виконання стало досить утрудненим, а деколи і неможливим.

Використання методів «не канон» і «напівканон» дозволяє послідовникам не тільки виконувати вправи в потрібному їм напрямку, але і регулювати дозування та інтенсивність тренувань, що особливо важливо для успіху.

Розпочати навчання