Самозахист, рукопашний бій та Цигун у Львові

Отримання задоволення від споглядання

Отримання задоволення від споглядання, слухання, дихання, смакування їжі - це одна із даоських практик для підтримки і розвитку органів чуття. Милування весняним цвітом є частиною цієї практики, про яку знали не тільки даоси. Наприклад, милування цвітінням сакури в Японії. В нас сакура рідко зустрічається, але є вишня, яблуня, бузок. Квітів дуже багато і задоволення від споглядання можна продовжити на все життя.

Для чого нам це? З чим пов'язана необхідність роботи з органами чуття і необхідність вдосконалення сприйняття навколишнього світу?

Справа в тому, що з віком людина поступово втрачає здатність яскраво і чітко сприймати сигнали навколишнього світу. Але найгірше те, що вона перестає на них реагувати. Тому що «все як зазвичай», «як завжди», «він вже це бачив, чув, знає - для чого загострювати на цьому увагу». І тому людина дивиться і не бачить, слухає і не чує. Дивиться, бачить, але це в неї не викликає ніякого емоційного відгуку, її вже нічого не радує. Вона перестає цікавитись навколишнім світом. Притупленість і нерозвинутість розповсюджується на всі органи чуття. Людина вже не може як слід розпізнати запах, смак, звук, доторк. Вона не навчена це робити і не вміє насолодитися тим, що сприймає.

Щоб отримати задоволення їй потрібна встряска, стимулятори, щось незвичне, яке з часом теж приїдається. Хто цим занадто часто користувався - швидко витрачає запаси вільної енергії. З іншого боку - з віком ці запаси також виснажуються. І людині стає не цікаво жити. Вона не вміє радіти простим речам, отримувати задоволення від життя, стає важко жити, нудно, сіро. Людина гірше бачить, чує, розуміє - йде згасання і тіла, і свідомості.

І перший крок щоб перешкодити цьому згасанню - вдосконалення органів чуття і отримання задоволення від сприйняття. Робити перший крок найкраще весною - коли активуються всі органи чуття і сексуальна енергія, яку ми використовуємо для отримання задоволення.

Багато хто вважає що сексуальна енергія - це енергія для сексу. Насправді це вільний запас енергії, котрим ми можемо розпоряджатися без шкоди для здоров'я. Саме її ми використовуємо в цигун. Організм отримав харчування через їжу, повітря, враження. Переробив цю енергію і роздав всім системам життєзабезпечення. І якщо енергія ще залишилась - то вона може бути використана для сексу, продовження роду, творчості, для всього того, що починається зі слова «хочу». Хочу їсти, хочу жити, хочу творити, хочу когось, хочу чогось. Завдяки її наявності ми можемо отримувати задоволення від чого завгодно.

Даоси поєднали активацію сексуальної енергії зі сприйняттям. Вони прикрашали сприйняття почуттями. І завдяки їхнім методикам ви можете не просто дивитися на прекрасний краєвид, відчувати запах квітів, пробувати смачну їжу - ви можете отримувати від цього величезне чуттєве задоволення. Від чутливості, яка пов'язана з органами чуття, ви переходите до чуттєвості, котра пов'язана з енергетикою і в першу чергу з сексуальною енергією.

Даоси поєднали активацію залоз внутрішньої секреції з активацією органів чуття. І задяки цьому вони не тільки підтримували самі органи чуття, збільшували їх можливості сприйняття навколишнього світу, але і отримували величезне задоволення без шкоди для здоров'я. А також особливий стан щастя, використовуючи ендорфіни, котрі виділяє сам організм від споглядання, доторку, запаху, смаку. І все це вони отримували без зовнішніх стимуляторів, в тому числі наркотиків - котрі використовувались в деяких школах для входу в змінений стан свідомості або для більш яскравого сприйняття реальності. Навіть більше - всі ці стимулятори були під забороною, оскільки їх приймання заважало організму самому виробляти «гормони щастя» і призводило до деградації особистості і втрати здоров'я.

Вміючи бачити прекрасне і отримуючи задоволення від всього, що нас оточує, звичайне «нудне і сіре» життя можна розфарбувати яскравими кольорами. Просто вдихати і радіти аромату квітів, свіжому повітрю, їжі, котру ви споживаєте. Сприймати навколишню реальність з вдячністю і задоволенням. Входити в стан щастя по своєму бажанню при будь-якій можливості. І це придасть вам сили для життя, для творчості, для будь-яких справ.

Життя у нас одне. Іншого не буде. І в наших силах зробити його прекрасним. Яскраві враження навкруги. Потрібно тільки захотіти їх побачити і відчути. Необхідно знати як це можна зробити. Для цього існують даоські практики. І тоді, з роками, світ стане яскравішим і прекраснішим. Набагато яскравішим, ніж у дитинстві.

Джерело: Світлана Герасимчук