Самозахист, рукопашний бій та Цигун у Львові

Впавше дерево на лісовій дорозі

"Впавше дерево на лісовій дорозі" - це один із багатьох захисно-атакуючих комплексів. Суть комплексу полягає в сковуванні противника за рахунок перекривання однієї чи декількох його кінцівок своїми чи його власними кінцівками, корпусом чи зброєю з подальшою атакою незахищеної зони своєю вільною кінцівкою. Найбільш розповсюдженими є перекривання рук руками, які використовуються також в деяких інших стилях кунг фу, наприклад, у Вінчунь.

Застосування даного комплексу здебільшого переводить бій на ближню дистанцію і може бути насичене елементами боротьби, захватами, нестандартними захистами та ударами, больовими прийомами на суглоби рук і виведеннями з рівноваги.

Для успішного застосування комплексу необхідно добре володіти захватами, перш за все рук, а також звільненнями від них, вміло здійснювати контактний і безконтактний контроль над кінцівками противника, переходити від захисту чи атаки до захвату, а тоді до перекриття. В перекритті можуть брати участь будь-які частини тіла: передпліччя, кисті, лікті, ліктьові згини, стегна, гомілки, коліна, голова, кінцівки або тіло противника. Перекриття здійснюється за рахунок захвату, зажиму, переплетіння - пастки з допоміжними захватами чи зажимами, надавлювання кінцівками чи зброєю, прижимання до корпусу свого чи противника.

За манерою виконання перекриття може бути чисто силовим, використовувати больовий вплив або зусилля противника. Перекриття може утримуватися долі секунди або необмежено довго. Для успішного виконання силових перекриттів потрібно не поступатися противнику у фізичній силі. Інші варіанти вимагають спритності и доброго контакт-контролю, а також відволікаючих та больових впливів.

Комплекс застосовується при неочікуваному нападі, після (або під час) атаки, після (або під час) захисту. Атака може здійснюватися тією ж кінцівкою, що бере участь в перекритті, при цьому захват відпускається на долі секунди. Противник не повинен встигнути захиститися, "наздогнавши" атакуючу кінцівку. Часто перекриття змінюють одне одного, чергуючись з атаками, доки ціль не буде досягнутою.

Відпрацювання комплексу здійснюється спочатку в повільних, а тоді в швидких умовних поєдинках з різним ступенем опору партнеру.

Один з них може відпрацьовувати комплекс, другий - імітувати захисно-атакуючі дії, захвати і т.п. Перед вільним відпрацюванням бажано вивчити декілька простих варіантів перекриття, щоби звикнути до основної ідеї комплексу. Але не варто "зациклюватись" на зв'язках, оскільки варіантів перекриття дуже багато, і вони залежать навіть від невеликого повороту корпусу.

Застосування комплексу після його освоєння надзвичайно ефективне, особливо проти противників, незвикших до ближнього бою, які вивчали чисто ударні стилі.