Самозахист, рукопашний бій та Цигун у Львові

Даоська теорія психологічних жаг

Жага - дуже важливе поняття у вченні про живлення людини. Жага виникає, коли організм чи психіка людини починає неправильно живитись, отримуючи патологічне задоволення від тих чи інших переживань. Природні потреби людини при своєму правильному задоволенні не дають про себе знати, доки не настане час знову задовольнити їх чи забути про них. Вони схожі на нормальне почуття голоду, що нагадує людині, що для підтримання сил їй необхідна їжа. Наситившись, людина забуває про їжу до наступного моменту, коли її шлунок нагадає про себе.

Є люди, у яких через сімейні традиції чи по інших причинах процес нормального задоволення природного голоду порушений. Їх долає бажання поглинати їжу по причинах, ніяк не пов'язаних із нормальним почуттям голоду і потребою забезпечити організм необхідною кількістю поживних речовин. Вони їдять по розкладу в назначений для їжі час, їдять від нудьги чи просто тому, що раптом захотілось чогось смачненького. Природна потреба в їжі переросла в жагу, що завдає шкоди гармонійному розвитку особистості і фізичному здоров'ю.

Кожна людська потреба може перерости в жагу, але якщо Спокійні розглядали жагу як хворобливе відхилення психіки, і, слідуючи теорії про правильне живлення, викорінювали їх, приводячи в норму задоволення потреб, то в звичайних спільнотах людей жаги, навіть в багатьох крайніх формах свого прояву, розглядались як чеснота і всіляко культивувались.

Люди, вражені жагою та здатні навіювати ту чи іншу жагу іншим, ставали лідерами. Так, революції очолювали люди, захоплені жагою влади, жагою помсти, жагою справедливості, жагою володаря, або вибуховою сумішшю цих чи інших подібних жаг. Вожді заражали натовп жагою справедливості, рівності і братства, і, ставши гіпертрофованою, потреба в справедливості не давала часу людям зупинитись і задуматись про те, що ж таке справедливість. Задовольняючи жагу справедливості, натовп вбивав справедливість.

Кожну людину визначає її набір жаг. Уміючи розпізнавати жагу, можна керувати людиною. Жага твого ворога - це слабкий пункт твого ворога. Задовольняючи його жагу або заважаючи її задоволенню, ти можеш керувати його почуттями та поведінкою в потрібному для тебе напрямку.

Якщо ти хочеш завоювати жінку, тобі достатньо лише розпізнати її жаги і задовольнити їх, і тоді ти також можеш стати її жагою.

Людина, позбавлена жаг, значно менш вразлива для маніпуляцій оточуючих. Жага заставляє людину втрачати контроль над своєю потребою. Тільки людина, що не втрачає контролю над своїми потребами, здатна до прийняття усвідомлених рішень.

Автор: Ірина Медведєва