Самозахист, рукопашний бій та Цигун у Львові

Зима – спосіб життя і режим тренувань

Зимою життєва енергія здебільшого знаходиться у внутрішніх органах і кістках. Зсередини відбувається теплова підтримка поверхні тіла. Організм вже знає чого йому чекати, яку кількість тепла випустити зсередини на обігрів. В тілі встановлюється певний енергетичний баланс в сторону невеликого жару. Зимою наше тіло готове до холоду.

Але, не зважаючи на це, з холодом стосунки дуже обережні. Це головний патогенний фактор сезону. Тому: утепляємось, одягаємось, закриваємо всі зони входу холоду.

З іншої сторони, з холодом можна і треба працювати для загартовування організму. Для цього використовуються «техніки Ян» - коли короткочасним зовнішнім холодом ми пробуджуємо внутрішнє тепло. Робиться це дуже дозовано, з дотриманням певних правил. Інакше ви підірвете глибинні захисні сили організму і з часом можуть виникнути проблеми з нирками, різними запальними захворюваннями, цистит і т.д.

Ось ці правила:
• Перед обливанням, контрастним, холодним душем, обтиранням снігом потрібно обов‘язково розігрітись рухом, але не до поту.
• Закінчуємо холодову процедуру гарячим душем.
• Рекомендовано не витиратись, а одразу надягнути на себе шерстяний одяг і рухатись протягом 10-15хв, поки вода, що залишилась на шкірі, вбереться в одяг і тіло.
• Гірше, якщо ви розітретесь, вдягнетесь, і сядете відпочивати - може бути охолодження. Підкреслю, що вплив холоду має бути коротким. Не бажано купатися в ополонці, пірнати в холодний басейн (навіть після бані).
• Крім того, всі «техніки Ян» виконуються тільки у випадку надлишку енергії. Для того щоб стимулювати внутрішнє тепло, його потрібно мати в достатній кількості. Якщо ви ослаблені, часто мерзнете і вам не вистачає тепла, то загартовування зимою не робимо.

Тепер щодо гарячих водних процедур: не приймайте їх перед виходом на вулицю. Повинно пройти не менше 2 годин. Тому що ви розпарились, тіло відкрилось, і навіть якщо ви добре одягнулись, тіло починає посилено втрачати тепло і натомість легко проникає холод. Таким чином, ми отримуємо додаткове охолодження. Крім того, під час душу знімається шар захисної енергії з поверхні тіла, яка взимку і так послаблюється, тому що енергія йде вглиб. А відновлення захисної енергії на поверхні тіла відбудеться за рахунок первинної енергії, або за рахунок енергії внутрішніх органів, котрі будуть обезсиленими. Звідси - ризик захворювань.

Тому, як не дивно це звучить - взимку миємось рідше. Постарайтесь не частіше 1 разу в тиждень. Звісно, робимо поправку на ваш спосіб життя, професію. Якщо ви спітніли на тренуванні, а вам потрібно на роботу або ще кудись - краще обтертись вологим, дуже гарячим рушником.

Сон: правило в цей сезон таке: лягаємо рано і прокидаємось пізно. Взимку найдовший сон в році. Без докорів сумління, надайте собі це задоволення!

Взимку бажано менше пітніти. Підбирайте одяг, щоби вчасно зняти і вдягнути. Багато хто одягаються надто сильно, пітніють, потім на вулиці охолоджуються - і це дуже погано.

Обов‘язково потрібно носити рукавиці і слідкувати щоб у вас не мерзли руки. Через переохолодження рук (область мізинця, ребро долоні і зап‘ястя) холод може увійти в канал серця і пошкодити цей орган.

Режим тренувань: взимку має бути обмежено кількість вправ, пов‘язаних з великим фізичним навантаженням або з великим психічним навантаженням. Якщо ви працюєте з напруженням, то воно повинно бути більш коротким. Не бажано фізично навантажуватись до сильної втоми. Тривалих швидкісних вправ також бажано уникати. Допускаються короткі «вибухові» вправи, якщо ви в хорошій фізичній формі. Вправи на розтяжку мають бути без надмірних зусиль та більш плавними.

Найважливіше зрозуміти, що здоров‘я - це не стан, це процес. І розуміння цього дає можливість керувати цим процесом. Для цього потрібно враховувати багато зовнішніх та внутрішніх факторів. Знати або відчувати, як вони впливають на наш організм. Уникати дій, що призводять до надлишкової втрати енергії і хвороб, і робити те, що допомагає вам бути більш здоровими і сильними. Тоді здоров‘я можна не витрачати з роками, а зміцнювати.

Джерело: Світлана Герасимчук