Самозахист, рукопашний бій та Цигун у Львові

5 сезонів весни – як не втратити здоров'я весною

Коли ми говоримо про весну, ми маємо справу не з однією порою року, а з п'ятьма. І в кожній з них є свої особливості впливу зовнішніх факторів на організм та особливості способу життя.

1. Перехід від зими до весни.
Він найбільш небезпечний з точки зору впливу на здоров'я людини. Найбільша небезпека від снігу, що тане. Він забирає енергію з тіла. Не бажано на талому снігу довго знаходитися, навіть поруч із ним. Одна справа - коли ви ідете по справах чи прогулюєтесь годину по лісі. Тут нема особливої шкоди. Інша справа - коли людина вимушена цілий день працювати на вулиці і в цей час тане сніг. Це виснажує сили.

В цей період все ще сильний вплив зимового холоду. Холод - один із найбільш небезпечних зовнішніх патогенних факторів. Згідно з традиційною китайською медициною, холод в першу чергу ушкоджує нирки. А вони і так ослаблені з кінця зими. Тому людям з ослабленими нирками необхідно добре захищатися від холоду і особливо захищати поясницю. Весняний холод шкодить не тільки ниркам, а і ногам. Як би ви не були тепло одіті, але якщо ноги замерзли - холод може увійти в ноги. Зараз мода на голі щиколотки - холод одразу входить в кісточки, а з кісток і суглобів може увійти в канали внутрішніх органів, котрі знаходяться в ногах. Це канали нирок, сечового міхура, печінки і жовчного міхура, селезінки і шлунку. Всі ці органи можуть вражатися холодом. А це означає в майбутньому цистити, аднексити, простатити, зниження статевого потягу, безпліддя та інші неприємності.

2. Наступний сезон – рання весна. До початку цвітіння дерев.
Також досить небезпечний період. Тому що включається зовнішній патогенний фактор весни - вітер. Сильний вітер, у поєднанні з іще присутнім холодом, швидко входить в ослаблений організм і пошкоджує його досить глибоко. Тому весною не поспішайте роздягатися. З іншого боку - небезпечно спітніти, коли раптом пригріло сонце, і зазнати впливу вітру в цей час. Не лінуйтесь брати з собою запасний одяг щоб переодягнутися, якщо спітніли. Або одягайтесь так, щоб можна було зняти частину одягу, коли вам стало жарко.

3. Середина весни. Це ще квітуча весна. Ніби тепло і добре, але у організму ще дуже мало сил. Тому не можна давати підвищені фізичні навантаження. Саме в період квітучої весни активізується сексуальна енергія на пошук статевого партнера. Але, оскільки у організму мало сил, діти зачаті в цей період, будуть слабкими.

4. Пізня весна, коли всі квіти відцвіли і листя вже появилось на деревах.
Це період, коли починають прибавлятися сили в організмі. Вже можна поступово починати навантажувати тіло.

5. Період переходу до літа.
Весна закінчується. Організм набрався сил. Можна давати значні фізичні навантаження.

Джерело: Світлана Герасимчук